Майстер з хімчистки меблів

Професійне обладнання для хімчистки диванів та крісел

Автор:  Андрій Ткач
2024-01-26


Клієнти часто запитують нас – яку хімію та обладнання ми застосовуємо при виконанні чищення м'яких меблів у домашніх умовах. Відповісти на ці питання та продемонструвати свій робочий арсенал наживо спробував наш провідний експерт Андрій.


Обладнання для хімчистки килимів та диванів

В якості основного обладнання на першому етапі сухого чищення ми використовуємо професійний вакуумний пилосос KÄRCHER MV-2. Чому саме ця проста і компактна модель, а не апарат з більш досконалої лінійки WD? 

Звичайно ж, знепилення поверхонь – важливий та необхідний етап хімчистки, але далеко не найголовніший! MV-2 відмінно виконує всі необхідні функції за рахунок своєї продуманої конструкції та спеціального набору насадок. Цей надійний та незамінний помічник завжди зі мною, починаючи ще з травня 2014 року. Нехай він не найпотужніший і не найкрутіший, зате найлегший і найбільш ергономічний.


Тут у комплекті відразу йде повний набір насадок: звичайна для роботи на пласких поверхнях, ворсиста для обробки поверхонь з поганою проникністю повітря, а також мала і довга щілинні насадки. Насадка ворсиста потрібна щоб краще пропилососити місця, де елементи оббивки найбільш щільно прилягають до ніш із фанери. Щетинки ворсу надають сміттю додаткової кінетичної енергії, за рахунок чого повітряний потік може підхопити та перенести його в бак.

Екстрактори для вологого чищення

Основний агрегат, який застосовується на етапі вологого чищення – італійський екстрактор Santoemma Sabrina SW15. Цей бренд екстракторів – найпоширеніший у Європі, він славиться своєю ергономікою та компактними розмірами. Він зручний, надійний, і при цьому має досить високий ступінь всмоктування дрібних частинок. Тут стоїть потужна помпа, ефективності якої здебільшого вистачає для вологої обробки оббивки всіх видів м'яких меблів. Ця модель відмінно підходить для чищення меблів усередині приміщень житлового фонду, куди входять будинки, готелі та пансіонати.

Разом з екстрактором у нас працює проточний нагрівач із алюмінієвим котлом, виробництва вітчизняної компанії з Дніпра. Хоча «Сабрина» має свій проточний нагрівач, але для наших завдань він не забезпечує достатньо високої температури нагріву води, що необхідно для чищення сильних забруднень.

І ось, кілька років тому один із наших колег із хімчистки, який також є прихильником методу гарячої екстракції, сам почав розробку проточних нагрівачів, щоб усунути таку проблему. На даний момент в Україні працює вже понад 20 проточних нагрівачів даного типу, і всі вони показують класну, стабільну роботу.

Ми також ним дуже задоволені, адже за його допомогою можна отримати високу температуру робочого розчину, до 90 градусів. У той час як нагрівач італійського екстрактора здатний нагрівати воду лише до 30-40 градусів – це максимум, який за регламентом здатна витримувати його помпа. Тут же за рахунок використання зовнішнього пристрою ми маємо можливість заливати в бак пилососа значно гарячішу воду, що в результаті забезпечує кращі результати для чищення.

Під час роботи з пилососом ми використовуємо цілий комплект щіток різної конструкції та жорсткості. І тут особливо хотілося б відзначити мою улюблену насадку Air Flow, яка приїхала у комплекті з американським екстрактором Mytee. Я не завжди беру з собою цей найпотужніший у своєму класі екстрактор, тому що тягти велику махину для чищення одного диванчика недоцільно, але його насадка завжди зі мною.